Únor 2022

VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ V NOVÉ INFORMATICE

 

Moderní doba vyžaduje stále vyšší požadavky na vzdělávání v oblasti informatiky a naše škola v této oblasti poskytuje žákům nejen pravidelné využívání nové počítačové učebny a všech dostupných mobilních učeben ve třídách, ale také mnohé výukové aplikace a robotické pomůcky. Při návštěvě spolupracujících malotřídních škol na kulatém stolu malotřídek 2. prosince projevili někteří účastníci zájem o bližší seznámení s prací s technologiemi. Jejich prosbě jsme vyhověli a uspořádali o jarních prázdninách malé školení přes MAS Rychnov nad Kněžnou v naší škole.

Dopoledne přijeli pedagogové ze ZŠ Masarykova v RK a odpoledne další pedagogičtí pracovníci z Nekoře, Letohradu, Černíkovic a Rovně. Nejprve si všichni mohli sami vyzkoušet část výuky AJ v počítačové učebně. Dále následovalo seznámení s využitím některých programů pro žáky např. Didakta - Sovička, Terasoft, Chytré dítě a odkazy na zajímavé webové stránky nebo aplikace využitelné na tablet. Velký zájem byl o ukázky robotiky využitelné přímo ve výuce předmětů. Přítomné jsme seznámili s robůtky pro malé děti - housenka Code-a-pillar, šnek Qobo, Bee bot, ale i pro starší žáky - Blue bot, Scottie Go, Dash a Dot, ozobot, Sam Labs. Všichni účastníci si mohli aplikace a robotické pomůcky sami vyzkoušet.

Na jejich dotazy velmi ochotně odpovídala paní ředitelka K. Prachařová, která má velkou zásluhu na tom, že naše škola může žákům toto moderní vybavení poskytnout.

skoleni

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola, Potštejn, okres Rychnov nad Kněžnou

Školní 88

517 43 Potštejn

telefon/fax: 494 546 519
mobil: 733 767 755

odhlašování obědů na tel.
778 584 518

e-mail: zs.potstejn@seznam.cz

http://skola.potstejn.cz
IČ: 75015668, DIČ: 253-75015668

517 43 Potštejn

Kdo je on-line

Právě přítomno: 21 hostů a žádný člen