Leden 2022

ZIMNÍ POBYT NA HORÁCH – práce žáků

 

V pondělí 3. ledna jsem se probudila do nejkrásnějšího dne na světě. Vyráželi jsme na zimní pobyt na horách.

Měli jsme moc hezkou chatu Orientku. Docela dobře tam i vařili a měli tam i bufet. Nejvíc se mi ale líbilo lyžování. Naučila jsem se lyžovat a brzdit. Patřila jsem do družstva začátečníků. Moc se mi tam líbilo, ale těšila jsem se i na rodiče.

V pátek jsme nastoupili do autobusu a jelo se domů. Po příjezdu do Potštejna si nás rodiče odvedli domů. 

Sárka

Třetího ledna jsme jeli na lyžařský výcvik.

Bydleli jsme na chatě Orientka. Měli jsme lyžovat ve Staré Vsi u Rýmařova, ale nelyžovali jsme, to protože nebyl sníh. Takže jsme lyžovali ve Ski areálu Myšák v Karlově pod Pradědem, já jsem byla ve druhém družstvu. Sice jsme nemohli lyžovat každý den, ale to nevadilo. Šli jsme totiž do tělocvičny a hráli jsme tam vybíjenou.

Pobyt se mi moc líbil a příští rok pojedu zase. 

Majda

Na začátku ledna jsem se už těšila na zimní pobyt, i když by byl na blátě.

Když jsme konečně v pondělí dojeli na Orientku, tak jsme s holkami dostali ten nejlepší pokoj. Stejný jsme měli i předminulý rok. Stále jsme lezli do skříně, které jsme říkali Narnie, prostě pohádka. S obědy to však zas taková pohádka nebyla. Rýži tam měli takovou tvrdou a večeře tam byly velké. Večer k nám chodila Martina a vyprávěla nám své příběhy a trapasy. V noci mě mrzelo jenom to, že jsem někdy nemohla usnout.

V úterý strašně pršelo a tak jsme byli v jiné škole v tělocvičně. Ve středu jsme už konečně jeli lyžovat, byla jsem v jedničkách. Takto to pokračovalo do pátku. Byla jsem i na velkém vleku a bylo to tam fajn.

Pobyt se mi moc líbil a škoda, že příští rok už nejedu.

Vendy 

3. ledna jsem se probudila a šla jsem ke škole do autobusu. Jeli jsme do Jeseníků na chatu Orientku.

Na lyžování nás rozřadili a já jsem byla ve druhém družstvu. Měli jsme instruktorku Danču. Taky mě bavily kvízy, učení tam bylo také zábavné. Poslední den jsme jeli ještě lyžovat a pak jsme jeli domů.

Chata byla hezká, příště pojedu zas.

Šárka 

V lednu jsme jeli do Jeseníků, kde se mi líbilo.

Byli jsme ubytovaní v chatě Orientce. Na pokoji byl hezký výhled, nebylo nic, co by se mi nelíbilo. Lyžovali jsme na sjezdovce ve Ski areálu Myšák.

Domča

3.ledna jsme šli ke škole a čekali jsme na autobus. Když jsme přijeli na chatu Orientku, tak nás paní učitelka dala do pokojů.

A ve středu se šlo lyžovat do Ski areálu Myšák. Byla jsem ve družstvu 2. A naučila jsem se hodně věcí!

Moc se mi to líbilo.

Anďa

Třetího ledna jsme vyrazili na zimní pobyt na horách do Jeseníků.

Ubytovali jsem se v chatě Orientka. Chata byla krásná, byli jsme i v bazénu. Každý den jsme chodili na lyže. Hráli jsme s Péťou, Ríšou, Kájou, Vendou a Vanesou různé hry.

Áďa

IMG 0863

 

BESEDA SE SPISOVATELKOU KLÁROU SMOLÍKOVOU

 

V pondělí 31.ledna do naší školy zavítala známá spisovatelka paní Klára Smolíková, aby žáky 2. a 3. ročníku seznámila se svojí knihou z oblasti sci-fi pro nejmenší Vynálezce Alva.

Nejdříve paní spisovatelka dětem představila knihy ze svojí tvorby pro malé čtenáře, s komiksovými příběhy i audioknihou. Děti poznaly, že i obrázek na obalu může o dané knize mnohé prozradit. Kdo je to vynálezce? A co může vynalézat? Po kom získal Alva své jméno? Jak vypadá pojízdná knihovna? Na tyto otázky dostaly děti hravou formou odpovědi. Zaujala je také četba ukázky z knihy Vynálezce Alva i vysvětlení pojmů např. Do knihy jsem se zakousl. Tu knihu jsem zhltnul. Nemohu se od knihy odlepit. A pak už čekal žáky první zajímavý úkol, navrhnout knihu pro vynálezce Alvu a popsat, o čem by mohla být. Knihy potřebují také své místo, proto dalším úkolem žáků bylo nakreslit, jak by mohla vypadat moderní a originálně řešená knihovna. Pro motivaci děti shlédly krátký příběh Do knihovny z 2. dílu sci-fi knihy Vynálezce Alva. Třetím tvořivých úkolem, který žáci plnili ve skupinách, bylo z jednotlivých součástek vybrat, vystřihnout, složit a nalepit svůj vlastní vynález. Zde žáci mohli uplatnili svoji fantazii a vynalézavost. Každá skupina nakonec seznámila ostatní žáky k čemu a kde jejich skvělý vynález slouží. Děti za splněné úkoly čekala odměna v podobě knižní záložky a časopisu Sluníčko nebo Mateřídouška. Všechny úkoly děti velmi bavily a určitě podpořily jejich zájem o četbu dětských knížek, které si mohou také vypůjčit ve školní knihovně.

Na závěr besedy si děti mohly prohlédnout a zakoupit různé knihy od spisovatelky Kláry Smolíkové, která svoji velmi zajímavou besedou jistě podpořila čtenářskou gramotnost u našich žáků.

 

Smolikova 1

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola, Potštejn, okres Rychnov nad Kněžnou

Školní 88

517 43 Potštejn

telefon/fax: 494 546 519
mobil: 733 767 755

odhlašování obědů na tel.
778 584 518

e-mail: zs.potstejn@seznam.cz

http://skola.potstejn.cz
IČ: 75015668, DIČ: 253-75015668

517 43 Potštejn

Kdo je on-line

Právě přítomno: 61 hostů a žádný člen