Prosinec 2021

ŠKOLOU CHODÍ MIKULÁŠ

 

Jako každým rokem i letos k nám zavítal 6. prosince Mikuláš s andělem a čerty, aby podle zásluh odměnil žáky sladkými dárečky nebo jim připomněl, jak by se měli chovat k dospělým i ke svým spolužákům. Žáci naší školy si připravili pro nebeskou návštěvu veselé básničky, které pak Mikulášovi společně přednesli. A kdo z dětí měl obavy, jestli si za své chování a učení nějaký dáreček zaslouží, ten musel pekelnému čertovi slíbit, že se v brzké době polepší nebo se o to aspoň bude snažit. Vždyť bez trošku zlobivých dětí by neměli čerti v budoucnu žádnou práci.

certi

 

HUDEBNÍ NÁSTROJE NAPŘÍČ SVĚTEM

 

Někteří žáci naší školy se učí hrát na hudební nástroje a mnozí z nich nám svoji hrou zpestřili hodiny hudební výchovy. A dnes 6. 12. si žáci mohli vyzkoušet hru na nástroje zcela neobvyklé, jež pocházejí z různých míst naší planety. Slyšeli jsme hru na nástroje pocházející ze Švýcarska, ze Slovenska, z Číny, z Indie a také z Afriky a vzdálené Austrálie. Pan Zdeněk Hladík žákům na tyto nástroje nejen sám zahrál, ale také jim o nich velmi zajímavě vyprávěl. Přitom vkládal do svého hudebního programu hádanky pro děti a ještě velmi ochotně odpovídal na dotazy zvídavých žáků. Nechyběla ani ukázka afrických tanečníků v podání těch nejmenších. Na závěr si každý mohl zahrát na různé hudební nástroje, se kterými se dnes seznámil. Celá muzikantská hodina velmi rychle uběhla a přinesla žákům nové netradiční hudební prožitky.

M 5

 

VÁNOCE VE ŠKOLE

 

Vánoce ve škole jsme si užili společně ve středu 22.12.2021.

Sváteční den jsme prožívali nejprve odděleně, každý ročník zvlášť ve třídě se svojí paní učitelkou. Děti se obdarovávaly cukrovím, které přinesly i samy upekly a ochutnávaly. Ve třídách zněly koledy a vyprávělo se o vánočních tradicích. 

Na druhou hodinu se všichni už moc těšili, protože jsme se společně sešli u stromečku, kde už bylo nachystáno mnoho dárků. Za doprovodu p.uč. Viktorinové jsme zazpívali nejznámější vánoční koledy a žáci 5. ročníku se pustili do rozdávání dárků. Školní nadílka byla letos štědrá, děti si rozbalily nové knihy do knihovny, deskové a společenské hry a každý žák si domů odnesl veselé barevné ponožky. Děti se obdarovaly také navzájem dárky, které si přinesly pro své kamarády z domů. 

Po důkladném úklidu kolem stromečku čekala na žáky tři stanoviště a bylo na každém, jak stráví zbytek dopoledne. V jedné třídě mohly děti hrát nové deskové a společenské hry, v druhé se promítala pohádka a na třetím stanovišti byly k dispozici robotické hračky.

Dopoledne jsme zakončili dobrým obědem.

VANOCE

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola, Potštejn, okres Rychnov nad Kněžnou

Školní 88

517 43 Potštejn

telefon/fax: 494 546 519
mobil: 733 767 755

odhlašování obědů na tel.
778 584 518

e-mail: zs.potstejn@seznam.cz

http://skola.potstejn.cz
IČ: 75015668, DIČ: 253-75015668

517 43 Potštejn

Kdo je on-line

Právě přítomno: 27 hostů a žádný člen