Září 2017

ZÁŘÍ 2016

 

První školní den

 

Čtvrtého září jsme se po letních prázdninách opět sešli ve škole.

Ve třídě se sešly všechny ročníky, paní učitelky, rodiče s našimi jedenácti prvňáčky a pan starosta. Paní ředitelka všechny přivítala v novém školním roce. Všichni žáci dostali kalendář s vyznačenými naplánovanými akcemi a také školní propisku. Prvňáčci navíc obdrželi balíčky se školními potřebami a další drobné dárky. Nechyběla ani kšiltovky s logem školy v tmavěmodré barvě.

Žáci prvního ročníku:    

 

Kristýna Behanová

Bui Triong Khanh

Nicol Čermáková

Karolína Doležalová

Vendula Drahošová

Alena Filipová

Antonín Jahoda

Michaela Kolouchová

Štěpán Kubalík

Richard Šutara

Adéla Vaněčková

 

Výchovný program ETIKETA, ŠKOLNÍ ŘÁD

 

V úterý 5. září se naše škola zúčastnila výchovného programu "Etiketa, školní řád". Tento program byl zaměřený na podporu dobrých vztahů ve třídě, na podporu dobrého chování ve škole.

Přednášející hravou formou vysvětlila žákům pravidla chování ve škole - konkrétně se zaměřila na zdravení dospělých a dětí, na vztahy podřízený x nadřízený, učitel x žák, žena x muž. Děti si vše vyzkoušely na názorných scénkách.

Ve druhé části se zaměřila na důležité body školního řádu a pomocí hry "Pravda a lež" testovala znalosti dětí.

Celou dobu byly děti aktivní a byl vidět jejich zájem o problematiku.

 

 

Leden 2017

LEDEN 2017

 

Plavání

 

I v měsíci lednu jsme dále jezdili na plavání do Rychnova nad Kněžnou. Učili jsme se nové plavecké dovednosti a zdokonalovali jsme se v těch, které již umíme.

Plavání nás baví.

 

Informační schůzka pro rodiče

 

V úterý 10.1. se uskutečnila informační schůzka pro rodiče o prospěchu a chování žáků , ale také byly předány informace ohledně zimního pobytu na horách, který proběhl 16.1 - 20.1.

 

Zimní pobyt na horách

 

V pondělí 16.1. jsme se ráno v 8 hodin vměstnali do autobusu i se svými zavazadly a vyrazili na dlouhou cestu do Jeseníků, přesněji do Staré Vsi u Rýmařova, kde jsme měli strávit celý školní týden.

Po příjezdu jsme z autobusu vynosili všechny věci a nastěhovali se do našich pokojů ve druhém patře. První patro již bylo obsazeno malými dětrmi z mateřské školy Slunečná z Brna. Děvčata se rozdělila do dvou pokojů, chlapci měli obrovský jeden pokoj. Částečně jsme se vybalili a už na nás čekal oběd v jídelně. Po obědě jsme měli trochu volného času před tím, než jsme poprvé vyrazili na sjezdovku. Byli jsme rozděleni do 4 družstev podle lyžařských dovedností. První odpoledne jsme si několikrát vyšlapali sjezdovku a zase zkusili sjet. Na závěr se ti zdatnější svezli i na vleku a měli možnost vyzkoušet celou délku sjezdovky. Po příjezdu na chatu nás čekala svačina, trocha učení,  večeře a program připravený našimi instruktory. Kolem deváte hodiny jsme se postupně vystřídali ve sprchách a zalezli do postýlek.

Další dny byl program obdobný. Po snídani jsme vyrazili na sjezdovku, kde jsme strávili celé dopoledne, po obědě byl polední klid a po něm opět sjezdovka. Svačina, učení a večeře byly také rozvrženy stejně. Lišil se večerní program. Jednou jsme hráli různé kvízy, podruhé jsme strávili pohybový večer v tělocvičně, měli jsme také diskotéku a pochutnali si na pizze.

V pátek ráno jsme již jenom sbalili své věci, posbírali si všechny pozůstatky a vyrazili zpět k domovu.

Na horách se nám ale tak moc  zalíbilo, že jsme si rovnou zamluvili termín i na příští rok.

 

Vysvědčení

 

V úterý 31.1. byl předán výpis vysvědčení všem žákům naší školy. Pro prvňáčky to bylo první velké hodnocení. Všem gratulujeme ke krásným studijním výsledkům.

 

Prosinec 2016

PROSINEC 2016

 

Kurz plavání

 

První prosincový den jsme zahájili plaveckou výuku. Máme před sebou 10 lekcí. Už se těšíme, co se všechno naučíme.

 

Beseda o třídění odpadu

 

V úterý 6.12. proběhla v naší škole beseda o třídění odpadů. 

Žáci si vyzkoušeli praktické třídění, dozvěděli se jaký odpad patří do jaké popelnice. Tato beseda byla určitě velmi prospěšná a poučná.

 

Vánoční dílny

 

Další úterý 13.12. odpoledne jsme se opět sešli s rodiči i veřejností na vánočních dílnách.

Na úvod žáci ze školy a děti z mateřské školy zazpívali několik vánočních koled. Vystoupení se uskutečnilo na schodišti. Ani jsme nevěřili, že se všichni vejdeme, ale jsme skladní. Po představení si rodiče vylosovali větvičky s čaji a podle příchutí se rozdělili na jednotlivá stanoviště. Vyráběli se různé vánoční dekorace, zdobili se perníčky, tvořilo se vánoční cukroví. Atmosféra byla velice příjemná a všichni jsme si to užili.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu těchto vánočních dílen.

 

Šachový turnaj, deskové hry

 

Těsně před vánočními prázdninami, přesněji 21.12., se v naší škole uskutečnil šachový turnaj pod vedením pana Marka Cimfla. Přihlášené děti se utkaly v několika kláních, kdy hrál každý s každým. 

Ostatní žáci zatím měli možnost hrát různé deskové hry, které zapůjčily ze svých domácích zdrojů paní učitelky.

 

Vánoční den

 

Poslední předvánoční den jsme si zpříjemnili hned několika činnostmi.

Brzy ráno jsme vyrazili na Zámek na vánoční představení, které se nám velmi líbilo. Poté jsme šli ozdobit stromeček pro zvířátka. Nesli jsme jim různé pochutiny v podobě jablíček, mrkví... Po návratu do školy jsme si pak udělali vánoční besídku s rozdáváním dárečků. Každý žák si rozbalil novou knížku do školní knihovny a poté již následovali dárečky, které si děti navzájem donesly. Nikdo neodešel s prázdnou, na každého totiž čekalo ještě KINDER vajíčko s překvapením.

Po školní vánoční besídce jsme si popřáli krásné vánoce, poučili jsme se o bezpečnosti a rozešli se do svých domovů, abychom Vánoce oslavili se svými nejbližšími.

 

 

 

 

Listopad 2016

LISTOPAD 2016

 

Divadelní představení

Ve čtvrtek 3. listopadu se žáci prvního a druhého ročníku zúčastnili divadelního představení ve Vamberku, kam jeli společně s mateřskou školou.

Divadelní představení se jmenovalo A do třetice všeho… V příběhu se setkávaly tři pohádky O třech přadlenách, Otesánek a Obušku, hýbej se.

 

Beseda o ústní hygieně

V pátek 11. listopadu přijely do naší školy dvě studentky zubního lékařství, které vedly besedu o ústní hygieně.

Nejprve se besedy účastnili žáci prvního a druhého ročníku. Po velké přestávce přišli na řadu žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku.

Studentky dětem zábavnou formou představily složení zubů, tvorbu zubního kazu a také techniku správného čištění. Děti si poté rozdělily do skupinek a kontrolovaly, jak si čistí zuby, případně jim pomohly či poradily. Nakonec děti dostaly za odměnu omalovánku nebo křížovku, ve které si mohly ověřit, co všechno si z besedy pamatují.

 

Školní kolo recitační soutěže

V úterý 15. a ve středu 16. listopadu se konalo školní kolo recitační soutěže, kterého se účastnili všichni žáci ze školy.

V úterý recitovali žáci prvního a druhého ročníku a ve středu žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku.

Vybraní žáci se poté zúčastnili recitační soutěže Nebojte se klasiků v Letohradě.

 

Beseda se spisovatelkou

V pátek 18. listopadu naši školu navštívila paní spisovatelka Jitka Vítová.

Paní spisovatelka seznámila žáky s knihami, které vydala a také s tím, jak probíhá vydání knížky a kdo všechno se na tom podílí. Knížky dětem půjčila na ukázku a také jim některé kapitoly z knih přečetla.

Dětem se knížky líbily, převážně dětem z nižších ročníků. Využily tedy možnosti si knihy od paní spisovatelky zakoupit.

 

Filharmonie Hradec Králové

V pondělí 21. listopadu jsme s dětmi jeli do hradecké Filharmonie na představení Hurá do Zoo!

Žáci se seznámili s množstvím hudebních nástrojů. Viděli např. Vosí tanec Nedbala, Tanec kuřátek Musorgského, Když jde malý bobr spát Skoumala a další.

 

Předvánoční koncert

V pondělí 28. listopadu přijela k nám do školy paní zpěvačka s paní klavíristkou.

Společně s nimi jsme si připoměli blížící se Vánoce a zazpívali si koledy. Také jsme se doprovodili na nástroje z Orffova instrumentáře.

 

Slavnostní vyhlášení soutěže Mladý designér

V úterý 29. listopadu jely děti, které se účastnili soutěže Mladý designér, na slavnostní vyhlášení do Mladé Boleslavi.

Organizátoři pro nás poslali autobus, který nám zajistil dopravu tam i zpět. Děti si vyzkoušely mnoho činností a seznámily se s prací designéra, vyzkoušely si programy, v nichž designéři pracují a také mohli pomoci s modelací auta.

Navštívily také muzeum Škoda auto, kde poznaly historii této značky. Měly možnost se podívat do nového vozu ŠKODA Kodiaq a také se vyfotit s medvědem.

Děti si den v Mladé Boleslavi náramně užili, do Potštejna jsme se vrátili až po 17. hodině.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola, Potštejn, okres Rychnov nad Kněžnou

Školní 88

517 43 Potštejn

telefon/fax: 494 546 519
mobil: 733 767 755

e-mail: zs.potstejn@seznam.cz

http://skola.potstejn.cz
IČ: 75015668, DIČ: 253-75015668

517 43 Potštejn

Kdo je on-line

Právě přítomno: 26 hostů a žádný člen