ŘÍJEN 2018

 

3. 10. 2018 Divadlo Vamberk

Děti shlédli představení „Pohádky z pařezové chaloupky“, které si připravilo Divadlo Scéna Zlín. Jednalo se o hodinové vyprávění dvou mužíčků z pařezové chaloupky, Křemílka a Vochomůrky. Děti mohly shlédnout různé příběhy a příhody těchto dvou podivuhodných bytostí. Představení bylo plné hravosti, humoru a písniček. Dětem se divadlo moc líbilo.

17. 10. 2018 Den stromů

Tento měsíc nás ke stromu volal pláč ježka Matýska. Když jsme došli ke stromu, čekal tam na nás ježek, který nám řekl, že mu v noci někdo ukradl bodliny. Postupně se tam začala objevovat i jiná zvířátka, která měla ježkovi pomoci s hledáním bodlin. Nakonec se zloděj našel a ježek nám všem hezky poděkoval. Ježka a ostatní zvířátka zahrály děti z II. třídy Berušek. Poté jsme si společně řekli a zazpívali písničky o ježkovi a podzimu. Nakonec měly děti za úkol posbírat si lístečky, které si pak na školní zahradě každý nalepil na svého papírového ježka.

26. 10. 2018 Z pohádky do pohádky

Opět k nám do Potštejna do Sokolovny zavítal klaun Ála se svým zábavným a hravým vystoupením. Tentokrát se jednalo o pohádky. Děti si nejprve udělaly malou rozcvičku. Poté si společně s klaunem Álou připomněly 100. výročí naší republiky. Pak už mohlo dojít na samotné pohádky – Smolíček Pacholíček, Zlatovláska, Pyšná princezna, Ledové království, O Sněhurce a sedmi trpaslících. Všechny tyhle pohádky si děti mohly s klaunem společně zahrát. V průběhu celého vystoupení se tancovalo, soutěžilo a hlavně smálo. Děti byly nadšené.

 

ZÁŘÍ 2018

 

4. 9. 2018 Informativní schůzka pro rodiče

Rodičům byli nejprve představeni pedagogové, kteří pracují u nás v MŠ. Dále byli rodiče seznámeni s pravidly a chodem mateřské školy. Probrali se nejdůležitější body jako režim dne, ŠVP, školní řád, platba školného a stravného atd. Nakonec byly rodičům zodpovězeny jejich dotazy.

5. 9. 2018 Kino Rychnov n. Kněžnou (pouze II. třída Berušky)

Berušky společně se základní školou navštívili kino v Rychnově nad Kněžnou. Na programu byl animovaný film s názvem „Pračlověk“. Děti tedy měly možnost vidět, jak to vypadalo v pravěku. Z filmu byli všichni nadšení a ještě pár dní poté si o něm děti ve školce povídaly.

11. 9. 2018 Logopedická depistáž

Paní logopedka Mgr. Pavlína Kulhavá jezdí k nám do MŠ každý rok. Poslechne si řeč všech dětí, hlavně předškoláků a těm, u kterých nalezne nějakou nesrovnalost, doporučí individuální sezení u ní v poradně. O její kontakt můžete žádat u paní učitelek.

14. 9. 2018 Filmová projekce Rychnov n. Kněžnou (pouze II. třída Berušky)

Společně s 1. třídou jsme se vydali opět do kina v Rychnově nad Kněžnou. Tentokrát jsme však jeli linkovým autobusem, což bylo pro děti také zážitek. V kině na nás čekalo pásmo se sedmi krátkými pohádkami, které byly doprovázeny krásnou hudbou a dětem se moc líbily. Program komentoval sám autor pohádek a jednotlivé příběhy nám vždy krátce představil.

19. 9. 2018 Cesta za stromem

Naše MŠ má každoroční projekt s názvem „Rok se stromem.“ Jedná se o celoroční projekt, kdy si společně s dětmi vybereme jeden strom v okolí, který budeme každý měsíc chodit pozorovat. Budeme pozorovat jeho změny ve všech ročních obdobích, respektive v každém měsíci. Každá cesta za stromem bude protkaná různými úkoly pro děti. V září jsme měli za úkol vybrat si strom, který budeme pozorovat. Nakonec to vyhrála lípa srdčitá, která se nachází v Zámělu.

KVĚTEN 2018

7. 5. 2018 - „Hudební pořad“ dopoledne v MŠ pro obě třídy.

Dětem byly představeny různé hudební nástroje. Přes zobcovou flétnu, saxofon, klarinet až po dudy. Na každý nástroj nám vždy byla zahrána nějaká skladba. Občas si děti mohly některou písničku zazpívat, nebo na ní dokonce i zatancovat. Pořad se nám všem moc líbil.

10. 5. 2018 - od 13.00 hodin - Zápis do MŠ - v budově mateřské školy.

15. 5. 2018 - Maminkám besídka

Na tento den jsme se s dětmi intenzivně připravovali skoro dva týdny. Museli jsme se společně naučit nějaké básničky, písničky a tanečky. Děti byly z vystoupení trochu nervózní, stejně tak paní učitelky. Myslíme si, že se vše podařilo na 100% a doufáme, že se všem maminkám i tatínkům naše vystoupení líbilo. Také doufáme, že se společně zase opět brzy sejdeme.

23. 5. 2018 - Odpolední beseda pro rodiče i veřejnost, na téma „První pomoc“ 

Velice přínosná a užitečná beseda pro všechny z nás. Lektoři nás seznámili ze základy první pomoci při různých zdravotních komlikacích. Všichni zúčastnění si vyzkoušeli dvou minutovou masáž srdce na figuríně, a dozvěděli se s jakou procentuální úspěšností by dotyčného resuscitovali. Škoda jen, že je na takové besedě tak nízká účast rodičů.

24. 5. 2018 - celodenní výlet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem

Po nástupu do autobusu, usazení dětí a zamávání rodičům na rozloučenu nás čekala celkem dlouhá cesta. Děti vše zvládly naprosto v pořádku. Po příjezdu na místo jsme si s dětmi dali svačinu. Poté jsme měli objednaného Zoo lektora, který nás provedl po ZOO, ukázal nám nejzajímavější zvířata – gepardy, hyeny, slony, opice, žirafy, surikaty apod. Řekl nám o nich také mnoho zajímavostí. Poté jsme si s dětmi sedli pod přístřešek, naobědvali jsme se a chvíli jsme si odpočinuli. Po obědě jsme se ještě vydali po ZOO sami a snažili se objevit ještě nějaká zvířata, která jsme neviděli. Navštívili jsme také vodní svět, hmyzí svět, plazy atd. Před odjezdem jsme ještě dojedli poslední zásoby z batůžků. Děti byly tak unavené, že většina z nich v autobuse usnula. Výlet se povedl a opravdu všem se moc líbil. Naštěstí nám přálo i počasí.

DUBEN 2018

Zápis do ZŠ

V úterý dne 10. 4. 2018 probíhal na naší škole zápis předškoláčků do 1. třídy. Pro děti byly připravené různé úkoly, které měly prověřit jejich připravenost na školu. Paní učitelky ze základní školy si pro všechny děti také připravily všelijaké odměny.

11. 4. 2018 – Dopoledne s policií

Přijela k nám dvě policejní auta, 2 policisté z běžné hlídky a 2 policisté ze zásahové hlídky. Dětem ukázali běžné i ty méně běžné pomůcky a také nějaké to vybavení, které se dá v policejním autě najít. Děti si mohli vyzkoušet policejní čepici, klobouk, helmu, neprůstřelnou vestu a mnoho dalšího. Dokonce nám jeden policista ukázal i svou zbraň. Toto dopoledne si děti opravdu užily.

11. 4. 2018 Beseda „Vidět a být viděn“ - BESIP

24. 4. 2018 Pípáci aneb letem ptačím světem

Navštívili jsme Muzeum a galerii Orlických hor v areálu bývalých kasáren. Zde je umístěna stálá expozice ornitologa Karla Plachetky. Vystavuje se zde zhruba 700 exemplářů ptáků s 255 většinou našimi druhy, ale i druhy jihoevropského a severoevropského původu. Celkem je zde zastoupeno 18 ptačích řádů. Děti si mohly ptáčky prohlédnout a paní z muzea pro ně měla připravené různé úkoly. Nakonec si také každý vyrobil svůj dalekohled.

30. 4. 2018 Čarodějnické dopoledne

V tento den se ve školce sešlo mnoho krásných a hodných čarodějnic. Pro děti byly připravené různé čarodějnické úkoly, které musely splnit, aby na konci dne mohly dostat „čarodějnické vysvědčení.“ Poté jsme se šli také projít na Bělisko, kde jsme obletěli připravenou hranici na spálení. Na zahradě jsme nakonec společně uvařily čarodějnický lektvar, který bublal tak moc, že se nám rozlil skoro po celé zahradě. Děti i paní učitelky si tento den moc užily.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola, Potštejn, okres Rychnov nad Kněžnou

Školní 88

517 43 Potštejn

telefon/fax: 494 546 519
mobil: 733 767 755

e-mail: zs.potstejn@seznam.cz

http://skola.potstejn.cz
IČ: 75015668, DIČ: 253-75015668

517 43 Potštejn

Kdo je on-line

Právě přítomno: 15 hostů a žádný člen