Září 2017

 

 

Zahajovací informační schůzka pro rodiče

Dne 5.9.2017 v odpoledních hodinách proběhla informační schůzka pro rodiče dětí navštěvujících naši mateřskou školu. Na schůzce se představila nová  paní učitelka Veronika Dostálová. Rodiče byli seznámeni se školním řádem, s režimem obou tříd MŠ a dalšími důležitými informacemi, byl jim také nabídnut k pročtení školní vzdělávací program.

Velice nás potěšila vysoká účast rodičů na této schůzce.

 

Maňáskové divadlo  ze Štenberka přijelo dne 8.9. do naší MŠ zahrát pohádky : " Hrnečku vař " , " O zlaté rybce " a " O Smolíčkovi".

Dětem se pohádky velice líbily.

                                              

 

                                                                         Červen 2017


1.6. - Neuvěřitelné dobrodružství zažily děti v "Mobilním planetáriu". Nafukovací stan plný pohádek, hvězd, souhvězdí a planet jim přiblížil pohled do Vesmíru. Děti se v pohodlí na matracích seznámily s noční oblohou a mohly tak proniknout až na Měsíc, po kterém se pohybovaly stejně jako Neil Armstrong z kosmické lodi    Apollo 11, jež se poprvé dotkl povrchu  20.července 1969.
6.6. -  Pro rodiče dětí jsme uspořádali besedu na téma : " Psychický vývoj dítěte předškolního věku" v budově MŠ.
13.6. - Celodenní výlet  do zážitkového parku na Dolní Moravě byl pro nás učitelky a zejména pro děti opravdovou raritou. Autobus nás odvezl do říše divů. V Mamutíkovém vodním parku se nás ujaly dvě víly, které pro nás měly připravený hodinový program plný pokusů a překvapení. V přírodním areálu , kde je voda základním prvkem ke hraní , experimentování a získávání zkušeností o přírodě se děti doslova vyřádily. Mohly si vše samy regulovat, vyzkoušet, uchopit či roztočit.V jedinečném pískovém parku pro malé objevitele si děti zase mohly zahrát na zlatokopy a archeology.
20.6. - Odpolední beseda pro rodiče na téma " Laterarita "( leváctví a zkřížená lateralita ). Rodiče si mohli vyzkoušet, jak se diagnostikují děti v pedagogicko- psychologických poradnách. Dokonce si zahráli míčkovou "válku" a bylo veselo.
23.6. - Třída " Berušek " se mohla seznámit a zahrát si se vynikající stavebnicí " Geomag". Tato stavebnice fascinuje svou originalitou. Její systém umožnil dětem hravou formou dostat se do tajů magnetismu, fyzikálních zákonů, chemických struktur, geometrických tvarů i architektury. Děti tak vytvořily nepřeberné       množství obrazců, tvarů a objektů.
26.6. - Se světem zdravotně postižených nás seznámila slečna Veronika Chvojková, která hravou formou přiblížila dětem svět handicapovaných dětí v rámci pÁPÁ hrátek. Děti se vyřádily v sociálních hrách typu "Na molekuly " . Na závěr jsme se všichni naučili písničku ve znakové řeči : " Pod naším okýnkem ".
27.6. - Poslední školní akcí byla velká zahradní slavnost spojená s pasováním předškolních dětí na " školáky ". Přestože nás trošku pozlobilo počasí, parádní akci spojenou s opékáním buřtů jsme si nenechali zkazit. Společně s rodiči jsme vše zvládli na jedničku a za to jim patří náš dík.
29.6. - Noční spaní ve školce bylo opravdu poslední třešničkou na pomyslném dortu školního roku 2016-2017. Nejprve jsme s dětmi vyrazili do terénu, kde jsme plnili předem připravené úkoly a  před setměním se vrátili na základnu do školky. Posledním odvážným činem před ulehnutím do postýlek byla návštěva sklepení. Děti s        baterkami  kráčely po schodech a každý svým podpisem na tajné místo sdělil , že byl v tomto roce předškolákem.


Nyní začínají prázdniny. Přejeme Vám za celý kolektiv mnoho hezkých zážitků s Vašimi dětmi  a ve zdraví se těšíme na nový školní rok.
Pani učitelky M.Kočová, R. Jetenská a M. Machurová

                                                                        Květen 2017


9.5. -  Divadelní představení " O Šípkové Růžence " v prostorách vamberecké Sokolovny.
10.5. - Pěší výlet Berušek i Včeliček na Farářství k paní Dostálové. Děti se seznámily s prací na farmě ovcí a koz. Prohlédly si přístřešky pro zvířátka a paní Dostálová vyprávěla dětem o mláďátkách i o tom čím se živí a jak se ovce stříhají. Po cestě jsme zahlédli koně, slepičky a také srnku. Na louce jsme si uvíjeli věnečky a konečně nám dopřálo i počasí.
11.5. - Dopolední program pro obě třídy. Přijela paní s dvěma pejsky, kteří slouží ke Canisterapii pro děti s postižením v oblasti tělesné, ale i psychické. Děti si mohly s pejsky pohrát, házely jim balonky a také je mohly vykartáčovat, což se líbilo i pejskům.
11.5. - Odpoledne proběhl zápis dětí do mateřské školy od 13.h. v budově MŠ.
16.5. - Na školním hřišti se uskutečnil odpolední program pro maminky k svátku. Děti jim zazpívaly písničky a básničky. Měly také pro maminky a babičky připravené vlastnoručně vyrobené dárečky a programem nás doprovodil pan Dudek, který si s dětmi výborně rozuměl.
23.5. - Jsme se společně vydali na polodenní výlet na Kapraď a Velešov. Děti byly vybaveny batůžky, svačinkou a pitíčky s nějakou tou dobrůtkou. Velmi náročný terén do strmého kopce lesem zvládly bravurně. Cestou jsme plnili ůkoly, hledali rybičky pro vodníka, házeli šiškami na cíl, pojmenovávali jsme lesní porosty a  všímali si všeho živého i neživého. Potkali jsme žabku, viděli jsme zajímavé lesní přírodní úkazy a cesta nám rychle uběhla. Na závěr byly děti odměněny sladkou odměnou. Unavení a šťasní jsme se  vrátili na oběd, po kterém děti ulehly do postýlek a spokojeně usnuly.

                                                                              Duben 2017


3.4. - Přijeli do školky policisté s " Mobilním dopravním hřištěm". Akce se konala v Sokolovně. Děti si nadšeně mohly vyzkoušet práci dopravního policisty v uniformě. Autentické silnice s přechody, kruhovým objezdem, stezkou pro cyklisty, opravdová "auta" byla zejména pro chlapce opravdovým zážitkem. Rozdávaly se také     pokuty za porušení pravidel silničního provozu.
3.4. - Téhož dne byl pro předškoláky dnem velkým ! Za doprovodu rodičů přišli k zápisu do základní školy. Paní učitelky pro ně měly připravené úkoly, které děti plnily. Počítaly, kreslily, rozeznávaly geometrické tvary, pojmenovávaly barvy a také si trošku zasportovaly. Na závěr si mohly vybrat knížku a odcházely domů     spokojené z dobře vykonané práce.
6.4.-   Proběhlo "Velikonoční tvoření " s floristkou paní Hrubou. Děti si vyrobily ze sena, drátků a šablony velikonočního zajíčka. Práce byla opravdu náročná a odměnou byli krásní zajíčci. Nakonec jim děti dolepily tavnou pistolí oči, čumáček, zoubky a mašličky. Moc hezká práce.
8.4.-   Jsme se pokusili pro rodiče zorganizovat burzu jarního a letníh oblečení, které se zúčastnil bohužel jen malá hrstka rodičů.
12.4.- Opět se mohly děti pobavit divadelním představením " Káťa a Škubánek" ve Vamberku.
24.4.- Berušky zasedly do lavic v první třídě základní školy a vyzkoušely si, jak se budou od září učit.
27.4.- Se uskutečnila informativní schůzka pro rodiče dětí z obou tříd. Paní ředitelka je seznámila s novými možnými změnami, s novým uskupením tříd, které se od září budou dít.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola, Potštejn, okres Rychnov nad Kněžnou

Školní 88

517 43 Potštejn

telefon/fax: 494 546 519
mobil: 733 767 755

e-mail: zs.potstejn@seznam.cz

http://skola.potstejn.cz
IČ: 75015668, DIČ: 253-75015668

517 43 Potštejn

Kdo je on-line

Právě přítomno: 6 hostů a žádný člen