Do svých řad přivítáme nové prvňáčky, se kterými se dobře známe již ze školky.

Pokud nám bude počasí přát, budeme využívat herních prvků kolem budovy školy, naučíme se nové hry a hlavně zapojíme nové žáčky do kolektivu ŠD.

S podzimem budeme vyrábět výrobky s podzimní tematikou, určitě využijeme přírodniny. Nezapomeneme na sběr kaštanů, který děti mají rády a ještě je k užitku pro zvířata.

Od listopadu se budeme připravovat na Vánoce, bude tu opět adventní výstava a určitě si něco dobrého upečeme.

V průběhu celého školního roku se naučíme péct jednoduché cukroví a možná i moučník.

Procvičíme si ruční práce na drobných výrobcích se zimní, jarní i letní tematikou.

Na počasí bude záležet, jestli nám umožní hrátky se sněhem a v létě s vodou.

Určitě budeme sportovat, hrát fotbal, běhat, házet a nebo si jen tak hrát.

Důležité je, aby se děti cítily ve školní družině dobře a rády tam chodily.

V září jsme se seznamovali s novými žáky a učili je, jak to u nás ve školní družině chodí. Děti se brzy naučily spoustu nových her jak v místnosti, tak venku. Také si osvojily pravidla nových stolních her, které si pak s chutí hrály.

Celý podzim jsme využívali hezkého počasí a snažili se být co nejvíce venku.

Pozorovali jsme příchod podzimu, ochutnávali ovoce, dokonce jsme si vyrobili jednoduchý ovocný salát. Děti také sbíraly přírodniny, hlavně kaštany, které jsme potom předali panu Zavackému pro zvířátka.

Chodili jsme si hrát do přírody, třeba do Ostrov, do lesa, do parku a na dětské hřiště.

Před Vánocemi jsme připravovali adventní výstavu na zámek a společně jsme ozdobili dva vánoční stromečky. S velkým nadšením jsme si upekli linecké cukroví a pečení nás opravdu baví.

Po Vánocích děti nejvíce zajímaly nové hračky a hlavně nové stolní hry.

I na sněhu si děti užily. Využívali jsme zámecký park na sáňkování i bobování a nebo jen tak na hraní ve sněhu.

S příchodem teplejšího počasí jsme využívali okolí školy.

Pokud nám počasí nepřálo, zabavili jsme se ve školní družině. Skoro každý měsíc jsme se snažili upéct si něco dobrého. Děti to moc baví a paní kuchařky vždy ochotně upečou naše výtvory.

A samozřejmě jsme celý rok neustále něco vyráběli. Hodně vyrábíme z papíru, papírových tácků, ruliček, dokonce i z vlny. Děti si tím cvičí jemnou motoriku a ještě je to pro ně velmi zábavné.

Před koncem školního roku jsme se chodili koupat do řeky a děti si to opravdu užily.

obrázek1obrazek2